Diyot olan LED’lerin kullanıldığı birçok alan vardır. Zamanla daha çok popülerleşen LED ışıkların bu kadar tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasında fiyatları, boyutları ve boyutlarına rağmen verebildiği ışık gücü. LED ışıkların kullanıldığı alanları şu şekillerde inceleyebiliriz:

  •  LED Ekranlar

Etrafımıza bakmaya kalkarsak hemen hemen her yerde LED semboller görebiliriz. LED ışığın en fazla ve en etkili kullanıldığı yerlerden biri şüphesiz Las Vegas’tır. Hemen hemen her mağazanın önünde görebileceğiniz LED tabelalar, büyük ve renkli yanıp sönerek dikkat çeken mesajlar, videolar…Aynı şekilde benzin istasyonlarında da sıklıkla görebileceğiniz LED tabelalar vardır.

  • LED’ler Ve TrafikGüvenliği

Trafikte yapım aşamasında olan bir yoldan geçerken sizin dikkatiniz en rahat ve en iyi şekilde çekebilen LED ışıklardır.

  •    Evde LED Işıklar

LED ışıkların en yaygın olarak kullanıldığı yerlerden biri de evlerimizdir. Normal floresan lambalardan daha kullanışlı hale gelen LED’leri evinde kullanmayan yoktur. Çalıştığımız masayı aydınlatmak, kabin altı ışıkları, okuma ışıkları ve daha birçok yerde LED ışıkları kullanmaktayız.

  •    LED Oyuncaklar

LED ışıkların en fazla kullanıldığı yerlerden biri de oyuncaklar. Işıklı çubuklar, oyuncak kılıç, oyuncak silah, illüzyon oyuncaklarında ve benzeri birçok oyuncakta LED ışıklar kullanılır.

  •    Özel Günler İçin LED’ler

Tatillerde özellikle yılbaşı gibi tatillerde LED ışıklar  bolca kullanılır. Son zamanlarda yılbaşı süslerinin çoğunda LED’ler kullanılmakta. Süsler dışında yılbaşı ağaçlarında da kullanılan LED’lerin yerinde eskiden mumlar olur ve ağacı öyle aydınlatırlardı. LED’lerin kullanılmasının yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte bunun gibi güvenlik sorunları da ortadan kalkmış oldu.

İlerleyen zamanla ve insanların bu konuda biraz daha bilgilenmesinin sonucunda LED’lerin kullanılmasının yaygınlaşması beklenmedik bir şey değildir.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları