Diyot olan LED’lerin kullanıldığı birçok alan vardır. Zamanla daha çok popülerleşen LED ışıkların bu kadar tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasında fiyatları, boyutları ve boyutlarına rağmen verebildiği ışık gücü. LED ışıkların kullanıldığı alanları şu şekillerde inceleyebiliriz:

 LED Ekranlar

Etrafımıza bakmaya kalkarsak hemen hemen her yerde LEDsemboller görebiliriz. LED ışığın en fazla ve en etkili kullanıldığı yerlerdenbiri şüphesiz Las Vegas’tır. Hemen hemen her mağazanın önünde görebileceğinizLED tabelalar, büyük ve renkli yanıp sönerek dikkat çeken mesajlar, videolar…Aynı şekilde benzin istasyonlarında da sıklıkla görebileceğiniz LED tabelalarvardır.


LED’ler Ve TrafikGüvenliği

Trafikte yapım aşamasında olan bir yoldan geçerken sizindikkatiniz en rahat ve en iyi şekilde çekebilen LED ışıklardır.

   Evde LED Işıklar

LED ışıkların en yaygın olarak kullanıldığı yerlerden biri deevlerimizdir. Normal floresan lambalardan daha kullanışlı hale gelen LED’lerievinde kullanmayan yoktur. Çalıştığımız masayı aydınlatmak, kabin altıışıkları, okuma ışıkları ve daha birçok yerde LED ışıkları kullanmaktayız.

   LED Oyuncaklar

LED ışıkların en fazla kullanıldığı yerlerden biri deoyuncaklar. Işıklı çubuklar, oyuncak kılıç, oyuncak silah, illüzyonoyuncaklarında ve benzeri birçok oyuncakta LED ışıklar kullanılır.

   Özel Günler İçin LED’ler

Tatillerde özellikle yılbaşı gibi tatillerde LED ışıklar  bolca kullanılır. Son zamanlarda yılbaşısüslerinin çoğunda LED’ler kullanılmakta. Süsler dışında yılbaşı ağaçlarında dakullanılan LED’lerin yerinde eskiden mumlar olur ve ağacı öyle aydınlatırlardı.LED’lerin kullanılmasının yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte bunun gibigüvenlik sorunları da ortadan kalkmış oldu.

İlerleyen zamanla ve insanların bu konuda biraz dahabilgilenmesinin sonucunda LED’lerin kullanılmasının yaygınlaşması beklenmedikbir şey değildir.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları